POWER FLOWER 💪😀

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 uczestniczył w projekcie „Moje Środowisko” organizowanym przez Fundację ING Dzieciom. Szkoła otrzymała grant w wys. 1000 zł na realizację ekoprojektu pod nazwą „Power Flower”, w który aktywnie włączyli się uczniowie, grono pedagogiczne i wolontariusze ING. Głównymi celami projektu było promowanie aktywności prośrodowiskowej, zaangażowanie w ochronę środowiska, edukację klimatyczną, rozwijanie świadomość społecznej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Projekt realizowany była na szkolnym terenie. Ze środków z grantu zakupiona została ziemia, rośliny miododajne, kora i agrowłóknina. Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni zaplanowali projekt, zaaranżowali teren, zrobili zakupy. Z pomocą przyszli też uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w pracach wymiany ziemi i sadzenia roślin. Powyższe działania wsparte były przez Wolontariuszy ING, w tym lidera projektu z ramienia Fundacji ING Dzieciom, Panią Beatę Bednarczyk. Efektem wspólnych działań jest pięknie zagospodarowana przestrzeń szkolna przy wejściu głównym.