eTwinning

ROK SZKOLNY 2023 / 2024

Grupa pszczółek z przedszkola wzięła udział w projekcie eTwinning pt. „Christmas card exchange”.  W projekcie wzięło udział 13 przedszkoli z różnych krajów.  Zadanie polegało na przygotowaniu kartek Bożonarodzeniowych. Nasze przedszkole wymieniało się kartkami z przedszkolem z Hiszpanii. Z wszystkich  przygotowanych prac został zrobiony kalendarz adwentowy, który można zobaczyć na poniższym linku.
Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów i współpracy z przedszkolami z innych państw.

https://view.genial.ly/6569cdd95f9652001462bcb1/interactive-content-calendario-adviento-navidad-vintage

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Uczniowie szkoły uczestniczyli w webinarium „Jak dbać o prywatność i bezpieczeństwo w sieci”.

Kliknij link, aby zobaczyć materiały z wydarzenia (zał. w pdf).

Uczniowie klas 3 wzięli udział w programie eTwinning.

eTwinning to portal oferujący platformę współpracy dla szkół i przedszkoli jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się nimi za pomocą mediów elektronicznych.
W ramach tego programu, wspólnie z MP nr 23 w Katowicach przygotowaliśmy dwa projekty:

1 „The Christmas sock which is full of gifts”. – making a Christmas sock.

2 „We wish you a Merry Christmas to each other”.- Christmas traditions. Dzieci robiły kartki świąteczne wraz z życzeniami w języku angielskim, szyły skarpety świąteczne oraz piekły pierniki. Prace zrobione przez naszych uczniów zostały osobiście przekazane do MP nr 23 w Katowicach. Podczas spotkania wszyscy razem zaśpiewali piosenki w języku angielskim, opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych, a także wymienili się przygotowanymi prezentami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.