TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Ostatnie tygodnie w szkole przez wakacjami upłynęły nam pod hasłem ZDROWIA. Celem naszych działań było m.in. zachęcanie uczniów do aktywnego i wolnego od nałogów stylu życia,  promowanie działań przeciwdziałających COVID-19, a także zwrócenie uwagi uczniów na pozytywny wpływ środowiska naturalnego na zdrowie człowieka.

W klasach 1-3 w ciągu całego tygodnia wychowawcy prowadzili zajęcia z uczniami dotyczące zdrowego stylu życia. Realizowany był program „Dobrze Jemy ze Szkołą na widelcu” – temat: Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać? Celem zajęć było zrozumienie roli, jaką woda pełni w organizmie człowiek oraz utrwalenie wiadomości na temat znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka. Uczniowie czytali opowiadania, uczyli się piosenek, oglądali  filmy edukacyjne, m.in. pt. „Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?”, Marchwianowe ciekawostki. W wyznaczonym dniu zjedli wspólnie zdrowe śniadanie, wcześniej przygotowane w domach, a także wykonali prace plastyczne pod hasłem: „Wody nic nie zastąpi” oraz piramidę zdrowia.

W klasach starszych odbyły się zajęcia tematyczne z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym, dotyczące ochrony zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Higienistka szkolna przekazała wszystkim klasom pakiet ulotek informacyjnych, które zostały zamieszczone na gazetkach klasowych. Ponadto, nauczyciele wf-u we wszystkich klasach przeprowadzili pogadanki z uczniami nt. „Aktywność fizyczna – recepta na zdrowie” oraz przeprowadzili lekcje gimnastyki na świeżym powietrzu w Parku Śląskim.

W ramach działań dotyczących profilaktyki uzależnień, uczniowie klas 7 oraz 8 wzięli udział w VI Przeglądzie Spotów Profilaktycznych, który został zorganizowany on-line w związku z trwającym VII Świętem Profilaktyki Katowice 2021.

Nasze Świetliczaki również przyłączyły się do akcji i wykonały piękne prace plastyczne.

Przedstawiciele klas 4-7 wzięli udział w konkursie teoretycznym, w którym odpowiadali na pytania dotyczące edukacji zdrowotnej. Zwycięzcami konkursu została klasa 7 b, czego serdecznie gratulujemy.

Wszystkim Uczniom, Opiekunom i Nauczycielom życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.