OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

EKOEKSPERYMENTARIUM

Ekoeksperymentarium to projekt, którego celem jest nauka i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Tematyka ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu, jest tu podana w bardzo atrakcyjny sposób- gry dla dzieci. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzenia dobrych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Gra pokazuje jak świadomie robić zakupy, oszczędzać wodę czy  sprzątać. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Klimatu i Środowiska. Projekt dostarcza materiałów dla dzieci, nauczycieli, jak również dla rodziców. Uczniowie naszej szkoły (klasy 1-3) z chęcią przystąpili do tego projektu. Zajęcia zostały przeprowadzone online. Będą również kontynuowane, gdy powstaną kolejne etapy gry.


RAZEM NA ŚWIĘTA 2021


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


W dniu 2.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole ŚDTM. W tym roku w akcji wzięło udział 5242 szkół z całego świata, w tym 4985 z Polski. Dzieci brały udział w konkursach w poszczególnych grupach wiekowych, grach i zabawach kreatywnych. W szkole działał Patrol Egzaminacyjny, którego zadaniem było sprawdzenie wiedzy rachunkowej osób w każdym wieku, również rodziców. Wszyscy wypadli znakomicie. Uczniowie z najmłodszych klas przygotowali piękne trójwymiarowe sówki, które zdobią szkolną gazetkę. Nowością w tym roku była możliwość wzięcia udziału w dodatkowym konkursie matematyczno-logicznym online „Arcymistrz Mnożenia”. Mogli to zrobić również rodzice, dla których specjalna edycja była dedykowana – kilku chętnych wzięło udział. Dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji!

PIERWSZA POMOC

PODZIĘKOWANIE SZKOŁA DO HYMNU 2020

RAZEM NA ŚWIĘTA


Uczniowie klas 3 wzięli udział w programie eTwinning.

eTwinning to portal oferujący platformę współpracy dla szkół i przedszkoli jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się nimi za pomocą mediów elektronicznych.
W ramach tego programu, wspólnie z MP nr 23 w Katowicach przygotowaliśmy dwa projekty:  

1 „The Christmas sock which is full of gifts”. – making a Christmas sock.

2 „We wish you a Merry Christmas to each other”.- Christmas traditions. Dzieci robiły kartki świąteczne wraz z życzeniami w języku angielskim, szyły skarpety świąteczne oraz piekły pierniki. Prace zrobione przez naszych uczniów zostały osobiście przekazane do MP nr 23 w Katowicach. Podczas spotkania wszyscy razem zaśpiewali piosenki w języku angielskim, opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych, a także wymienili się przygotowanymi prezentami.SZKOŁA PAMIĘTA


SZKOŁA NA WIDELCU

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji ogólnopolskiego programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Ten innowacyjny program edukacyjno- kulinarny stworzony został przez  Fundację założoną przez ekspertów kulinarnych i dietetyków, których łączy miłość do gotowania i chęć zmiany nawyków żywieniowych Polaków. W klasach 1-3, w bieżącym roku szkolnym, już po raz trzeci przystępujemy do udziału w tym programie,  aby pokazywać naszym uczniom jak zdrowo się odżywiać.


MOCNI RAZEM


HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ


SZCZYT KLIMATYCZNY

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły przygotowali upominki dla uczestników szczytu klimatycznego w Katowicach – przedstawicieli Demokratycznej Republiki Konga oraz Mjanmy (Birmy). Poniżej zamieszczamy podziękowanie za udział w konkursie plastycznym „eCOPaka”. 


Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Fundacji Zwierzętom w Potrzebie przy Ośrodku dla Zwierząt w Jelonkach za przeprowadzenie zbiórek na rzecz leśnych podopiecznych. Dzięki Waszej hojności udało się nakarmić wiele potrzebujących stworzeń. Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca!


CYBERNAUCI


POMAGAMY

Możliwość komentowania jest wyłączona.