RATOWNICY CZYTELNICTWA

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PROMUJĄCEGO CZYTANIE „CZYTAMY” – ZDOBYLIŚMY NAGRODY! 😀

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Promującym Czytanie „CzytaMY” odbywającym się w ramach programu Ratownicy czytelnictwa. Poznaliśmy już wyniki etapu ogólnopolskiego i mamy ponownie powody do świętowania!

Filip Soboń, Konrad Kręcisz i Paweł Kucharczyk z klasy 8b zajęli I miejsce w kategorii praca literacka/artystyczna „Ta dzisiejsza młodzież…jaka jest?” na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Stan splątania”,

Zuzanna Feliks z klasy 8b zajęła II miejsce w kategorii praca literacka/artystyczna „Ta dzisiejsza młodzież…jaka jest?” na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Stan splątania”,

Aleksandra Majda z klasy 6a zajęła III miejsce w kategorii praca literacka „Dom – bezpieczna przystań” na podstawie książki Barbary Stenki „Zostań sama w domu”.

Opiekunem konkursu była Pani Klaudia Dyja.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Podsumowanie I etapu konkursu „CzytaMY”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły:

https://opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com/2023/03/z-zycia-szkoy-wyniki-szkolnego-etapu.html

RATOWNICY CZYTELNICTWA CERTYFIKATY 2022

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Katowicach brał udział w pierwszej edycji programu Ratownicy Czytelnictwa. Podejmowaliśmy liczne działania mające na celu upowszechnianie czytania. Za aktywny udział w akcji nasza placówka otrzymała certyfikat! Koordynatorem szkolnych działań podejmowanych w ramach programu była p. Klaudia Dyja.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „CzytaMY”.

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Promującym Czytanie „CzytaMY” odbywającym się w ramach programu Ratownicy Czytelnictwa. Poznaliśmy już wyniki etapu ogólnopolskiego i mamy duże powody do świętowania!

Odnieśliśmy następujące sukcesy:
Marta Skowronek z klasy 5a zajęła II miejsce w kategorii KOMIKS na podstawie książki „Świat Mundka”,
Filip Soboń, Konrad Kręcisz i Paweł Kucharczyk z klasy 7b zajęli I miejsce w kategorii MINIPODCAST na podstawie książki „Orkan. Depresja”,
Zuzanna Feliks z klasy 7b zajęła II miejsce w kategorii PRACA LITERACKA „ZOBACZ MNIE. JESTEM OBOK CIEBIE” na podstawie książki „Orkan. Depresja”,
Nicole Durand z klasy 7b zdobyła wyróżnienie w kategorii PRACA LITERACKA „ZOBACZ MNIE. JESTEM OBOK CIEBIE” na podstawie książki „Orkan. Depresja”.

Uczniowie zostali przygotowani przez p. Klaudię Dyję i p. Izabelę Kobiałkę.
Serdecznie gratulujemy! 

Z ŻYCIA SZKOŁY: Wyniki ogólnopolskiego konkursu „CzytaMY” – jesteśmy w czołówce! (opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com)

RATUJEMY CZYTELNICTWO! WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU „CzytaMY”

Z ŻYCIA SZKOŁY: Ratujemy czytelnictwo! Wyniki szkolnego etapu konkursu „CzytaMY” (opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com)

BOOKCROSSING W SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY: Szkolny bookcrossing! (opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com)

Z ŻYCIA SZKOŁA: Bookcrossing w naszej szkole – książki trafiły do nowych domów! (opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com)

RATOWNICY CZYTELNICTWA – GAZETKA

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Katowicach bierze udział w programie „Ratownicy Czytelnictwa”. Jest to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci. Szkoła realizuje działania w czterech obszarach wyznaczonych przez organizatora: dzieci, nauczyciele, rodzice, współpraca. Zapraszamy do włączania się w organizowane aktywności. Szkolnym koordynatorem działań w ramach programu „Ratownicy Czytelnictwa” jest p. Klaudia Dyja.

Możliwość komentowania jest wyłączona.