ZBIERAMY TO W SZKOLE

PODSUMOWANIE AKCJI ZBIERAM TO W SZKOLE 2022/2023

Miło nam poinformować, że dokonaliśmy podsumowania zbiórki surowców wtórnych w ramach akcji „Zbieram to w szkole” za rok 2022/2023.

Wspólnie z przedszkolem zebraliśmy 150 kg baterii. Organizator zbiórki przekaże uzyskane pieniądze na wsparcie działalności polskich misjonarzy w Afryce.

UWAGA! Zbiórka BARTERII jest kontynuowana również w roku szkolnym 2023/2024.

CO ZBIERAMY?

Baterie (płaskie, paluszki, małe)

GDZIE ZBIERAMY?

Baterie można wrzucać do kartonów znajdujących się przy wejściu do szkoły i do przedszkola.

Zachęcamy do zaangażowania w akcję!!!

Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie!!!

zbieramtowszkole.pl

#zbieraMY #przetwarzaMY #pomagaMY

„Zbieramto”, czyli „pomoc bez pieniędzy” jest projektem zainagurowanym i rozwijanym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Gromadząc pozornie bezwartościowe przedmioty
i poddając je recyklingowi, wspieramy posługę sercańskich misjonarzy
w Azji, Afryce i Europie Wschodniej.

Od września 2021 r. w naszej szkole rusza akcja zbiórki baterii, starych telefonów komórkowych oraz zużytych, niekompletnych klocków lego. Przyniesione do szkoły „zużytki” będzie można pozostawić w specjalnie oznaczonych kartonach. Za każde zgromadzone dary szkoła otrzyma punkty, które później można wymienić na nagrody, dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce. Zwycięska szkoła powalczy o tytuł „szkoły z misją”!!! Akcji w Osiemnastce patronują Panie Monika Jacenik oraz Katarzyna Wojcieszak.

Wspólnie pomóżmy potrzebującym!

Więcej informacji można znaleźć na:

https://www.facebook.com/zbieramto/

https://www.zbieramtowszkole.pl/

OPIS IDEI „POMOCY BEZ PIENIĘDZY”

Ideę „Zbieramto w szkole” najlepiej opisuje nasze motto: 
zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody


I. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”. Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, „Dobre monety”. 

II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.


2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie, fundujemy stypendia szkolne dzieciom na Filipinach.

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących. 

PODSUMOWANIE AKCJI ZBIERAM TO W SZKOLE 2021/2022

Miło nam poinformować, że dokonaliśmy podsumowania zbiórki surowców wtórnych w ramach akcji „Zbieram to w szkole” za rok 2021/2022. Zebraliśmy:

– 50,7 kg baterii;

– 9 kg starych telefonów oraz klocków LEGO.

Po odbiorze przez firmę recyklingową kartonów z odpadami nasza szkoła otrzyma punkty, które będziemy mogli wymienić na drobne nagrody. Organizator zbiórki przekaże uzyskane pieniądze na wsparcie działalności polskich misjonarzy w Afryce.

UWAGA! Zbiórka surowców jest kontynuowana również w tym roku.

CO ZBIERAMY?

Stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, baterie (płaskie, paluszki, małe) oraz zużyte, niekompletne klocki LEGO.

CZEGO NIE ZBIERAMY?

Ładowarek, pilotów, zegarków, małych odbiorników radiowych i kamer oraz innych drobnych sprzętów.

GDZIE ZBIERAMY?

Surowce można przynosić do kartonów w sali nr 20.

Zachęcamy do zaangażowania w akcję!!!

Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.