● „NAUKA DLA CIEKAWSKICH”

Uczniowie klas V-VI zainteresowani naukami przyrodniczymi biorą udział w zajęciach interdyscyplinarnych pt. „Nauka dla Ciekawskich” prowadzonych w pracowniach biologii, chemii, fizyki i matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Tematem zajęć w październiku była „Woda”. Uczniowie poznawali jak ważną rolę pełni woda w przyrodzie, badali jej właściwości fizyczne i chemiczne oraz obliczali ile wody zużywa gospodarstwo domowe w przeciągu roku.

W listopadzie „Gleba”. Uczniowie porównywali różne rodzaje gleby, jej właściwości filtrujące i odczyn, badali siły oddziaływania między różnymi ciałami oraz przeliczali jednostki powierzchni.

W grudniu „Powietrze”. Uczniowie badali właściwości powietrza oraz poszczególnych gazów wchodzących w jego skład, poznali rodzaje zanieczyszczeń, mierzyli zawartość pyłu w powietrzu, poznali tajemnicę lotu ptaków.

Na styczniowych zajęciach z biologii uczniowie poznawali i opisywali różnych przedstawicieli świata zwierząt oraz walory użytkowe roślin, na fizyce badali co „świeci” w świetle UV, a na chemii wykrywali i badali właściwości substancji organicznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.