● SPORT

MISTRZOSTWA KATOWIC W BADMINTONIE 🏸🥇🏆

Nasi uczniowie ponownie najlepsi w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Badmintonie. W zwycięskich zawodach 12 marca 2024 roku nasza drużyna chłopców wystąpiła w składzie:

✔️ Franciszek Bystrzykowski

✔️ Paweł Mędrela

✔️ Kacper Kawczyński

GRATULUJEMY! 👍💪😃

MISTRZOSTWA KATOWIC W BADMINTONIE

W dniu 3 marca 2023 roku w hali KS Kolejarz, odbyły się Polsko – Ukraińskie Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w Badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:

– Karolina Adamczak, Kinga Mędrela;

– Franciszek Bystrzykowski, Danylo Borysenko;

– Paweł Mędrela, Kacper Kawczyński.

Po całym dniu rozgrywek zajęliśmy: dziewczyny I miejsce, chłopcy starsi II miejsce, chłopcy młodsi I miejsce 🙂💪

Otrzymaliśmy puchary i medale. Dwie drużyny z pierwszych miejsc awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Dziękujemy bardzo i gratulujemy!😀

SPORTOWA WIOSNA Z SIEDEMNASTKĄ 2022

PIERWSZE IGRZYSKA W PARKU ŚLĄSKIM 2022

17 maja 2022 roku chłopcy klasy 6 w składzie: Franciszek B., Dawid B., Piotr K., Filip Z. wzięli udział w pierwszych Igrzyskach w Parku Śląskim. Nasza drużyna wraz z panią Agnieszką Chodzidło, pokonała 7- kilometrową trasę, z tego część nad ziemią, jadąc Kolejką Linową „Elka”. W pięciu punktach czekały na nas testy z wiedzy o parku i jednostkach (Stadion Śląski, Skansen, Elka, ZOO, Planetarium Śląskie) oraz zadania sportowo – intelektualne (np. bieg na 100 m., ułożenie puzzli, dopasowanie zwierząt do kontynentów itp.). Dzięki dedykowanej aplikacji Parku Śląskiego rozwiązywaliśmy quiz, na 58 pytań, odpowiedzieliśmy na 50. Liczył się także czas całej drużyny. Byliśmy o włos od podium, ale otrzymaliśmy dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Pogoda dopisała, było bardzo męcząco, ale wszystkim bardzo się podobało.

SILESIA MARATHON

W dniach 5-7.10.2019, jak co roku, braliśmy udział w imprezie biegowej Silesia Marathon. W sobotę uczniowie z klas 4 i 6a pracowali jako wolontariusze podając wodę i batoniki uczestnikom Mini Marathonu na Stadionie Śląskim. W niedzielę 14 uczniów z klas 7a, 7b, 8a pracowało jako wolontariusze na mecie półmaratonu i maratonu na Stadionie Śląskim, podając medale dobiegającym zawodnikom. W poniedziałek z kolei dwudziestodwuosobowa reprezentacja uczniów z klas VI-VIII, wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był masowy bieg uliczny „Śląskie 1919 –2019” na dystansie 1919 m wokół Stadionu Śląskiego.

Każdy uczestnik tych imprez otrzymał koszulkę, a szkoła wygrała voucher do Decathlonu o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU GIER ZESPOŁOWYCH

Nazwa imprezy : Turniej Gier Zespołowych

Termin : 22 października 2019

Miejsce : Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Katowicach

Ilość uczestników : 41 uczniów, 6 opiekunów

Krótki opis z przebiegu imprezy : Do Turnieju przystąpiły trzy szkoły wraz ze swoimi opiekunami: ZSP 1, SP17, SP19. Po uroczystym przywitaniu przez dyrektora Witolda Kwietnia i przypomnieniu najważniejszych punktów regulaminu konkursu o godzinie 11.10 nastąpiła rozgrzewka wszystkich drużyn. W sali gimnastycznej rozgrywany był turniej siatkarski, a na boisku szkolnym turniej piłki nożnej, oba turnieje były rozgrywane systemem każdy z każdym. Po zakończeniu części głównej turnieju na wszystkich czekał słodki poczęstunek i soki. W międzyczasie sędziowie podliczyli punkty i dyrektor ZSP 1 wraz z przewodniczącym Rady Jednostki Pomocniczej nr 10 Dąb ogłosili wyniki i rozdali nagrody.

SIATKÓWKA:

I MIEJSCE   ZSP1

II MIEJSCE  SP 17

III MIEJSCE  SP 19

PIŁKA NOŻNA:

I MIEJSCE  SP17

II MIEJSCE   SP 19

III MIEJSCE   ZSP 1

Dyplomy otrzymała każda szkoła, a opiekunom wręczono podziękowania za trud włożony w przygotowanie do turnieju. Uczniowie otrzymali plecaki
i rogaliki. Pogoda dopisała, turniej cieszył się dużym powodzeniem. Wsparła nas również Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18, Fundacja Silesia Pro Active z siedzibą w Katowicach, Grupa Maspex Wadowice.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. 

Sportowa Wiosna w Siedemnastce


Jak co roku braliśmy udział w imprezie „Sportowa Wiosna w Siedemnastce”, w której wystartowało 31 uczniów z klas 4-8. Osiągnęliśmy wspaniałe wyniki:
–  zespołowo: II miejsce;
– wyścigi rzędów: I miejsce, kl. 4;
– dwa ognie: I miejsce, kl. 5-6;
– piłka nożna: III miejsce, kl. 4-7;
– siatkówka: III miejsce, kl. 8.

Mistrzostwa Katowic w Badmintonie Chłopców (rocznik 2003 – 2005)

Z wielką dumą informujemy, że nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (roczniki 2003-2005) w Badmintonie Chłopców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali wspaniali chłopcy, przed którymi piękna kariera sportowa. Pokonali wielu bardzo silnych konkurentów! Jest to niesamowity sukces! Serdecznie gratulujemy!

13 listopada 2018 roku uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Katowic w Badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali: K. Mędrela 4a, L. Tomaszkiewicz 6b, P. Pochciał 8a, Z. Dębowska 8b, F. Bystrzykowski 3a, P. Mędrela 2a, J. Bystrzykowski 8b, P. Pilch 8b. Po dwunastogodzinnym boju tylko chłopcom udało się zająć I miejsce. Dzieci otrzymały puchary, medale i dyplomy oraz awansowały do zawodów rejonowych.

Zawody Rejonowe Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży odbyły się 19 listopada. Grupa młodszych chłopców zajęła I miejsce i  awansowała do Półfinału Wojewódzkiego. W grupie starszych nasi reprezentanci – Paweł oraz Maks – po zaciętym boju zajęci II miejsce, za co otrzymali dyplomy.

Półfinały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym odbyły się 21 listopada w Bieruniu. Po emocjonujących meczach z czołówką polskich zawodników nasi uczniowie zajęli III miejsce i otrzymali dyplom.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę i walkę. To nasze kolejne ogromne osiągnięcia sportowe. Dziękujemy również za zaangażowanie i pomoc rodzicom tych uczniów!

Możliwość komentowania jest wyłączona.