● OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

TIMSS 2023

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2022

SZKOŁA DO HYMNU 2022

SZKOŁA PAMIĘTA 2022

CERTYFIKAT #WEŹ NIE SMOGUJ #WEŹ ODDYCHAJ 2022

TUSZ DO PAKI 2021/2022

INSTA.LING 2022

RATOWNICY CZYTELNICTWA CERTYFIKAT 2022

DLA KOLEGI, KOLEŻANKI Z UKRAINY

„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13.12.1981 – PAMIĘTAMY”

RAZEM NA ŚWIĘTA 2021


I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM 2021

SZKOŁA DO HYMNU 2021


WEŹ NIE SMOGUJ, WEŹ ODDYCHAJ!


DRUGI CERTYFIKAT ZA KONKURSY „ORZEŁ”

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Katowicach otrzymał drugi certyfikat za wysokie wyniki w konkursach „Orzeł”. Dziękujemy uczniom i nauczycielowi prowadzącemu Pani mgr Jolancie Suchanek. 

MAMY FINALISTKĘ PIERWSZEJ OLIMPIADY CHEMICZNEJ

Hanna Kręcisz uzyskała tytuł finalisty pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych. Nauczycielem prowadzącym była Pani dr inż. Joanna Bugla.
Pierwsza ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest dla wszystkich, dla których chemia jest pasją, a może nawet częścią planu na przyszłość. Konkurs jest trzyetapowy. Dwa pierwsze etapy odbyły się zdalnie, a etap trzeci w siedzibie Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Olimpiada jest organizowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U z 2002 r., nr 13, poz. 125, z późn. zm.). Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. W pierwszym etapie wzięło udział prawie 4500 uczniów. Do trzeciego etapu zakwalifikowało się 307 uczestników. Komitet Główny podjął decyzję o przyznaniu tytułu finalisty olimpiady wszystkim uczestnikom finału, którzy w teście końcowym uzyskali wynik co najmniej 50% punktów. Szczegóły olimpiady znajdują się na stronie: www.edukator.pl/olimpiada/

ŚWIĘTO PROFILAKTYKI KATOWICE 2021


„Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie „Z chemią za Pan Brat”. Zgłoszone zostały 174 filmy z całej Polski. Umieszczono je na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Film w wykonaniu Piotra i Grzegorza Fajkisów znajduje się na naszym BLOG-u:

https://opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com/2021/03/aktualnosci-nasi-uczniowie-w-konkursie.html

Gratulujemy młodym chemikom i nauczycielowi!


„ORZEŁ INFORMATYCZNY”


EKOEKSPERYMENTARIUM

Ekoeksperymentarium to projekt, którego celem jest nauka i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Tematyka ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu, jest tu podana w bardzo atrakcyjny sposób- gry dla dzieci. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzenia dobrych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Gra pokazuje jak świadomie robić zakupy, oszczędzać wodę czy  sprzątać. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Klimatu i Środowiska. Projekt dostarcza materiałów dla dzieci, nauczycieli, jak również dla rodziców. Uczniowie naszej szkoły (klasy 1-3) z chęcią przystąpili do tego projektu. Zajęcia zostały przeprowadzone online. Będą również kontynuowane, gdy powstaną kolejne etapy gry.


RAZEM NA ŚWIĘTA 2021


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


W dniu 2.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole ŚDTM. W tym roku w akcji wzięło udział 5242 szkół z całego świata, w tym 4985 z Polski. Dzieci brały udział w konkursach w poszczególnych grupach wiekowych, grach i zabawach kreatywnych. W szkole działał Patrol Egzaminacyjny, którego zadaniem było sprawdzenie wiedzy rachunkowej osób w każdym wieku, również rodziców. Wszyscy wypadli znakomicie. Uczniowie z najmłodszych klas przygotowali piękne trójwymiarowe sówki, które zdobią szkolną gazetkę. Nowością w tym roku była możliwość wzięcia udziału w dodatkowym konkursie matematyczno-logicznym online „Arcymistrz Mnożenia”. Mogli to zrobić również rodzice, dla których specjalna edycja była dedykowana – kilku chętnych wzięło udział. Dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji!

PIERWSZA POMOC

PODZIĘKOWANIE SZKOŁA DO HYMNU 2020

RAZEM NA ŚWIĘTA


Uczniowie klas 3 wzięli udział w programie eTwinning.

eTwinning to portal oferujący platformę współpracy dla szkół i przedszkoli jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się nimi za pomocą mediów elektronicznych.
W ramach tego programu, wspólnie z MP nr 23 w Katowicach przygotowaliśmy dwa projekty:  

1 „The Christmas sock which is full of gifts”. – making a Christmas sock.

2 „We wish you a Merry Christmas to each other”.- Christmas traditions. Dzieci robiły kartki świąteczne wraz z życzeniami w języku angielskim, szyły skarpety świąteczne oraz piekły pierniki. Prace zrobione przez naszych uczniów zostały osobiście przekazane do MP nr 23 w Katowicach. Podczas spotkania wszyscy razem zaśpiewali piosenki w języku angielskim, opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych, a także wymienili się przygotowanymi prezentami.SZKOŁA PAMIĘTA


SZKOŁA NA WIDELCU

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji ogólnopolskiego programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Ten innowacyjny program edukacyjno- kulinarny stworzony został przez  Fundację założoną przez ekspertów kulinarnych i dietetyków, których łączy miłość do gotowania i chęć zmiany nawyków żywieniowych Polaków. W klasach 1-3, w bieżącym roku szkolnym, już po raz trzeci przystępujemy do udziału w tym programie,  aby pokazywać naszym uczniom jak zdrowo się odżywiać.


MOCNI RAZEM


HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ


SZCZYT KLIMATYCZNY

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły przygotowali upominki dla uczestników szczytu klimatycznego w Katowicach – przedstawicieli Demokratycznej Republiki Konga oraz Mjanmy (Birmy). Poniżej zamieszczamy podziękowanie za udział w konkursie plastycznym „eCOPaka”. 


Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Fundacji Zwierzętom w Potrzebie przy Ośrodku dla Zwierząt w Jelonkach za przeprowadzenie zbiórek na rzecz leśnych podopiecznych. Dzięki Waszej hojności udało się nakarmić wiele potrzebujących stworzeń. Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca!


CYBERNAUCI


POMAGAMY

Możliwość komentowania jest wyłączona.