KONTAKT Z PEDAGOGIEM

Drodzy Uczniowie ! Szanowni Rodzice!

Obecna sytuacja, w której wszyscy nieoczekiwanie znaleźliśmy się,  jest dla nas bardzo trudna, wymaga od nas wiele czasu i wysiłku, żeby zacząć w niej dobrze funkcjonować. Pomimo to zachowajmy spokój, zaakceptujmy nową rzeczywistość i spróbujmy traktować tę zmianę jako wyzwanie, z którym damy sobie radę! 

Uczniowie…wykorzystajcie ten czas w stu procentach na naukę, nadrobienie zaległości, rozwijanie zainteresowań, czytanie książek, zaległych lektur … spędzajcie jak najwięcej czasu z bliskimi, grajcie w gry planszowe, oglądajcie ciekawe filmy.

Ale przede wszystkim pamiętajcie o tym, by zadbać o swoje zdrowie! Zostańcie w domu i ograniczcie kontakty z innymi, często myjcie ręce, dbajcie o siebie!

Na stronie internetowej szkoły umieszczono ważne informacje dotyczące kształcenia na odległość … proszę o zapoznanie się z nimi.

Nauka zdalna w dużej mierze opiera się na korzystaniu z zasobów i możliwości Internetu, który jest narzędziem edukacji, komunikacji, ale także miejscem rozrywki i zabawy. Pamiętajmy jednak, że Internet jest także pełen zagrożeń, czyhających na młodych internautów.

Poniżej udostępniam link do platformy epodreczniki.pl do wykorzystania dla uczniów w temacie bezpieczeństwa w sieci:

https://epodreczniki.pl/a/bezpieczenstwo-w-sieci/DLcH59Wno

Ponadto proponuję Państwu zapoznać  się z następującymi publikacjami:

  1. www.cyfrowobezpieczni.pl
  2. www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/nadmierne_korzystanie_z_internetu_przez_dzieci_i_mlodziez.pdf
  3. https://sieciaki.pl/
  4. https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/bezpieczny-internet-na-smartfonie-6-podstawowych-zasad/

Serdecznie zapraszam do kontaktu poprzez dziennik elektroniczny lub pod numerem telefonu: 515 322 647 w godzinach 8.00-16.00

Życzę dużo zdrowia,

Pedagog szkolny Ewelina Ogonek

Możliwość komentowania jest wyłączona.