DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,

Informujemy, że nasza szkoła zgłosiła w Polskim Centrum Programu Safer Internet inicjatywę udziału w Dniu Bezpiecznego Internetu 2021, który w tym roku przypada na dzień 9 lutego 2021 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwaz całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikami dla Rodziców/Opiekunów, w których znajdziecie Państwo wszelkie interesujące Was zagadnienia dotyczące Internetu i nowych technologii, a także korzyści i zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów elektronicznych. Zwrócenie uwagi na te zagrożenia jest szczególną rolą Rodziców i Opiekunów dzieci właśnie teraz, kiedy życie nasze i naszych dzieci w dużej mierze przeniosło się do sieci.

Linki do ciekawych stron:

https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-doroslych.html

https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/dla-rodzicow.html

Zapraszamy do odwiedzenia szkolnego bloga „Opowiastki z Osiemnastki”, gdzie zamieszczono relację z przebiegu tego wydarzenia w naszej szkole:

https://opowiastki-z-osiemnastki.blogspot.com/2021/02/z-zycia-szkoy-dzien-bezpiecznego_16.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.