TAŃCZYMY I POMAGAMY

Tańczymy i pomagamy- czyli zumba na rzecz bezdomnych kotów

W październiku 2017 roku ogłosiliśmy w naszej szkole akcję charytatywną, której celem była pomoc bezdomnym kotom. Akcja ta polegała na wykonaniu  funkcjonalnej i wytrzymałej budki dla kotów wolno żyjących. Już po kilku dniach spływały do nas  niesamowite budki, a pod koniec grudnia było ich już aż 9. Akcja była dla nas bardzo miłym zaskoczeniem, a zaangażowanie uczniów przerosła nasze oczekiwania. Szczególne słowa uznania należą się p. Monice Jacenik, która wraz ze swoją klasą przygotowała dwie takie budki. Akcję tę postanowiliśmy połączyć również ze zbiórką karmy dla kotów oraz z zajęciami zumby, które poprowadziła dla nas p. Beata Jankowska na specjalne zaproszenie p. Katarzyny Wojcieszak.

Tak więc 20 grudnia w godzinach od 14 do 15 sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkolnej Sekcji Wolontariackiej.  Dzięki przychylności nauczycieli wychowania fizycznego p. Agnieszce Chodzidło oraz p. Dariuszowi Bonarskiemu mogliśmy spróbować trochę innej aktywności sportowej.

Warsztaty zumby poprowadziła z p. Beata Jankowska instruktorka  zumby, animatorka, wolontariuszka na rzecz fundacji „Dr Clown”, działaczka na rzecz zwierząt, organizatorka licznych maratonów zumby oraz eventów charytatywnych.  Pani Beata została wyróżniona tytułem Wolontariusza Roku podczas Gali Dobrych Inicjatyw 2016 odbywającej się co roku w Sosnowcu.  Warto wspomnieć, iż zumba to  taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Zatem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Wszyscy wylewali z siebie siódme poty, szczególnie najmłodsi z nas, by nadążyć za p. Beatą. Jedno jest pewne – była to niesamowita przygoda, którą mogliśmy przeżyć w naszej szkole. Nasze dzieciaki pokazały, iż mają ogromne serca,  duże pokłady siły i ochoty do działania.

Nikt z tego spotkania nie wyszedł z „pustymi rękami”. My zyskaliśmy nową pasję- zumbę a p. Beata kilka budek dla kotów oraz zapas karmy suchej i mokrej dla kociaków.

Możliwość komentowania jest wyłączona.