RĘKA W ŁAPĘ

Warsztaty edukacyjne – „Ręka w łapę” – poznaj psi świat!

10 grudnia 2018, tj. w poniedziałek mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych szkolnych murach wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu, którzy przeprowadzili w klasie 8a, 8b oraz 7a warsztaty edukacyjne pod hasłem „Ręka w łapę”. Poznaj świat z perspektywy 4 łap”. Wolontariusze przybyli do nas na zaproszenie p. Katarzyny Wojcieszak, opiekuna Szkolnej Sekcji Wolontariackiej.

Kilka słów o akacji!

Pomysłodawcami akcji „ Ręka w łapę” jest Fundacja Nadzieja Na Dom. Od kwietnia akcję wspierają także wolontariusze Fundacji Przystanek Schronisko.  Jej celem jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt, uświadamianie, jak postępować z psami, aby kontakt psa z dzieckiem był bezpieczny i każde z nich czuło się komfortowo, uczenie jak w sposób prawidłowy i bezpieczny powinno obchodzić się z psem, a także pokazanie, jak można ciekawie i aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem. Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć są główni bohaterowie akcji – czyli właśnie psy.

W naszej szkole tego dnia gościliśmy 3 wolontariuszy oraz towarzyszącego im pieska Ramzesa.

Warsztaty były dla nas świetną okazją, by głębiej zastanowić się nad problemem bezdomności zwierząt i w grupach wymienić różnorodne pomysły, jak jej zapobiegać, by nauczyć się, że zwierzę to istota żywa, która też czuje, potrzebuje miłości, naszej uwagi i opieki, która jak pokazały nam wolontariusze ze schroniska nie musi być przykrym obowiązkiem. W ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce wolontariuszy kilkanaście kilogramów karmy suchej i mokrej, koce, posłania oraz zabawki dla psiaków.

Możliwość komentowania jest wyłączona.