OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Kinga M. oraz Oliwia A. z klasy 8a postanowiły uprzyjemnić chwile naszym przedszkolakom. Przeczytały zachwyconym starszakom bajkę o „Kubusiu Puchatku”. Dzieciaki po wysłuchaniu bajki namalowały do niej piękne obrazki, a dziewczyny obiecały, że jeszcze do nich wpadną z jakąś ciekawą historią.
W ramach promocji czytelnictwa uczennice kl. 8a – Amelia i Olimpia wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach. Zaprezentowały fragmenty książek „Był sobie pies” oraz „Miasteczko Perfect”. Dziewczyny z pewnością zachęciły innych czytelników do sięgnięcia po te lektury.