TELEFONY ZAUFANIA

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Siłę można dawać na wiele sposobów – jednym z nich jest edukowanie dzieci, że świat dorosłych przyjdzie im z pomocą, kiedy będą jej potrzebowały. Przypominamy dzieciom, że w ich najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi mogą porozmawiać o wszystkim. Znajdą je również pod numerem 116 111.

116 111 to bezpłatny, ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Misją telefonu jest zapewnienie wsparcia każdemu dziecku w Polsce, które potrzebuje rozmowy.

Po wybuchu wojny miliony dzieci musiały opuścić swój dom w Ukrainie, setki tysięcy z nich znalazły się w Polsce. Rozmowa w ojczystym języku z psychologiem może być dużą pomocą w oswajaniu nowej i czasami trudnej do zrozumienia rzeczywistości i w radzeniu sobie z tęsknotą za bliskimi. Aby dać dzieciom możliwość podzielenia się tym, co przeżywają – zarówno niełatwymi, jak i dobrymi sprawami – w czerwcu we współpracy z Fundacją Orange zostały uruchomione dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim. Psycholożki z Ukrainy czekają na rozmowy z dziećmi od poniedziałku do piątku między 14:00 a 18:00.

link do strony z telefonem: Strona główna – 116111

Możliwość komentowania jest wyłączona.