FRAJDA

         Zespół chóralny „Frajda” istniał w Szkole Podstawowej nr 18 w Katowicach od 2002 r. Do zespołu należeli uczniowie w wieku od 6 do 13 lat. Zespół pracował dwa razy w tygodniu po 2 godziny i z roku na rok liczył przeciętnie 35 osób. Dyrygent – Pani Anna Żurkowska-Trefon – emerytowana nauczycielka matematyki i muzyki – przyjmowała do zespołu młodzież uzdolnioną oraz chętną do rozwijania uzdolnień muzycznych. Wychodziła ona bowiem z założenia, że dzieci kochają śpiew, a odpowiednie ćwiczenia rozwijają ich umiejętności i zainteresowania.

         Przez 6 lat zespół brał udział w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”, dzięki któremu nastąpił niebywały rozwój umiejętności zarówno dyrygenta, jak i chórzystów. Ostatnie lata działalności chóru to pasmo samych osiągnięć, takich jak: Złote Pasma w przeglądach chórów szkolnych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, II nagroda na V Festiwalu Chórów Szkolnych w Częstochowie, udział chóru w transmitowanym przez Program TVP2 koncercie KOLĘDA NOVA w Bazylice Mariackiej w Krakowie w Wigilię 2011 r.

         Zespół przez wiele lat udzielał się także w środowisku lokalnym – zawsze brał udział w DNIACH DĘBU, w PIKNIKACH PARAFIALNYCH oraz w JASEŁKACH wystawianych w parafialnym kościele lub w kaplicy św. Barbary w Dębie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.