Silesia Marathon

W dniach 5-7.10.2019, jak co roku, braliśmy udział w imprezie biegowej Silesia Marathon. W sobotę uczniowie z klas 4 i 6a pracowali jako wolontariusze podając wodę i batoniki uczestnikom Mini Marathonu na Stadionie Śląskim. W niedzielę 14 uczniów z klas 7a, 7b, 8a pracowało jako wolontariusze na mecie półmaratonu i maratonu na Stadionie Śląskim, podając medale dobiegającym zawodnikom. W poniedziałek z kolei dwudziestodwuosobowa reprezentacja uczniów z klas VI-VIII, wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był masowy bieg uliczny „Śląskie 1919 –2019” na dystansie 1919 m wokół Stadionu Śląskiego.

Każdy uczestnik tych imprez otrzymał koszulkę, a szkoła wygrała voucher do Decathlonu o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.