Lekcja niemieckiego inaczej

Naszą kolejną przygodę z nauką języka niemieckiego rozpoczęliśmy trochę inaczej niż zwykle. Wybraliśmy się bowiem podczas lekcji na „wycieczkę” nad wodospad Rheinfall oraz na wyspę Mainau, znaną jako Blumeninsel, czyli wyspę kwiatów.

Była to lekcja poświęcona pracy z folderem turystycznym „Thurbo-Land” w języku niemieckim, przywiezionym ze Szwajcarii. Zatem była to praca z autentycznymi tekstami a więc „prawdziwymi, zgodnymi z rzeczywistością, wiarygodnymi, będący oryginałem” ( Słownik Języka Polskiego). Podczas zajęć uczniowie pracowali pilnie w dwóch lub trzech  grupach zmagając się z trzema zadaniami.

Dzięki pracy z autentycznymi tekstami w języku niemieckim uczniowie mieli nie tylko możliwość poznać struktury językowe i gramatyczne, zdobyć odrobinę wiedzy krajoznawczej i kulturowej, ale także mieli choć przez chwilę kontakt z żywym, prawdziwym językiem, jaki nie istnieje w podręcznikach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.