Warsztaty edukacyjne- „Ręka w łapę” – poznaj psi świat!

30 września, tj. w poniedziałek mieliśmy ogromną przyjemność gościć już po raz drugi w naszych szkolnych murach wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu, którzy przeprowadzili w klasie 7B oraz 8B warsztaty edukacyjne pod hasłem „Ręka w łapę”. Poznaj świat z perspektywy 4 łap”. Wolontariusze przybyli do nas na zaproszenie p. Katarzyny Wojcieszak – opiekuna Szkolnej Sekcji Wolontariackiej.

Kilka słów o akacji!

Pomysłodawcami akcji „ Ręka w łapę” jest Fundacja Nadzieja Na Dom. Jej celem jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt, uświadamianie, jak postępować z psami, aby kontakt psa z dzieckiem był bezpieczny i każde z nich czuło się komfortowo, uczenie jak w sposób prawidłowy i bezpieczny powinno obchodzić się z psem, a także pokazanie, jak można ciekawie i aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem. Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć są główni bohaterowie akcji – czyli właśnie psy.

W naszej szkole tego dnia gościliśmy 2 wolontariuszy z cudowną Nusią.

Warsztaty były dla nas świetną okazją, by głębiej zastanowić się nad problemem bezdomności zwierząt i w grupach wymienić różnorodne pomysły, jak jej zapobiegać, by nauczyć się, że zwierzę to istota żywa, która też czuje, potrzebuje miłości, naszej uwagi i opieki, która jak pokazały nam wolontariusze ze schroniska nie musi być przykrym obowiązkiem.

W ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce wolontariuszy kilka kilogramów karmy suchej i mokrej, koce, ręczniki oraz akcesoria dla psiaków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.