Relacja z wycieczki do Paryża

W dniach 4-7 czerwca 2019 r. odbyła się samolotowa wycieczka uczniów klas 2-8 do Paryża.

4 czerwca uczestnicy spotkali się w Katowicach-Pyrzowicach, skąd udali się na paryskie lotnisko Charles’a de Gaulle’a. Po przylocie do stolicy Francji nastąpił przejazd liniami RER do hotelu w dzielnicy Torcy.

Kolejne dni upłynęły pod znakiem intensywnego zwiedzania najważniejszych zabytków Paryża. Na początku wszyscy udali się metrem na wyspę Cité, gdzie znajduje się Katedra Notre Dame. Obecnie zabytek ten poddawany jest gruntownym pracom remontowym i renowacyjnym likwidującym skutki pożaru z 15 kwietnia 2019 r. Obszar wokół tej budowli jest pilnie strzeżony przez policję i żandarmerię francuską oraz całkowicie wyłączony ze zwiedzania.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Luwrze – dawnym pałacu królewskim, a obecnym muzeum sztuki. Tu wszyscy mieli okazję podziwiać wspaniałe eksponaty – zarówno obrazy, jak i rzeźby wykonane na przestrzeni wieków. Niekwestionowaną atrakcją była wizyta w przepełnionej turystami sali, w której znajduje się Mona Lisa Leonarda da Vinci.

Po sesji zdjęciowej przed słynną szklaną piramidą będącą wizytówką Luwru, uczestnicy wycieczki udali się Polami Elizejskimi przez Plac Concorde w kierunku Łuku Triumfalnego zbudowanego na cześć Napoleona. Spacer Polami Elizejskimi to okazja na podziwianie wspaniałych, leciwych platanów oraz wielu ekskluzywnych witryn najsłynniejszych projektantów na świecie, gdzie nie brakowało także akcentów trwającego w Paryżu w dniach 26 maja – 10 czerwca wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Rolanda Garrosa. Spod Łuku Triumfalnego wszyscy przemieścili się w kierunku Wzgórza Monmartre,
na szczycie którego znajduje się wspaniała Bazylika Sacré Coeur. Stąd też roztacza się piękny widok na cały Paryż.

Następny dzień rozpoczął się od spaceru malowniczymi Ogrodami Tuileries, położonymi między Luwrem a Placem Zgody i Sekwaną. Stąd uczestnicy poszli do Muzeum Perfum Fragonard. Tu można było zaopatrzyć się w oryginalne francuskie perfumy, których zapach może utrzymać się na ciele nawet do dwóch dni oraz dowiedzieć się tego, w jaki sposób dobiera się oraz tworzy najróżniejsze nuty zapachowe. Kolejnym punktem w planie dnia była wizyta na Placu Trocadero, skąd roztacza się wspaniały widok na Pola Marsowe oraz Wieżę Eiffla. Wszyscy uczestnicy udali się następnie na szczyt tej 300-metrowej budowli,  pokonując wcześniej 700 schodów i przejeżdżając windą kursującą między II poziomem a iglicą budowli, gdzie znajduje się mimi-muzeum figur woskowych z Gustawem Eifflem i Thomasem Edisonem w roli głównej. Ze szczytu Wieży można podziwiać zapierający dech widok na całą stolicę Francji. Ukoronowaniem wycieczki był wspaniały, ponad godzinny rejs statkiem po Sekwannie.

Po trzech dniach przepełnionych niezapomnianymi wrażeniami nastąpił czas powrotu do domu. Z lotniska Charles’a de Gaulle’a wszyscy udali się w powrotny rejs do Katowic.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.