WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO WIEDNIA

W dniach 23-24 maja 2019 r. klasy szóste wzięły udział w szkolnej wycieczce do Wiednia.
Pierwszego dnia w programie wyjazdu znajdował się Pałac Schonbrunn należący niegdyś do monarchii Habsburgów. Tu uczniowie mogli zobaczyć warunki, w jakich mieszkała rodzina królewska oraz posłuchać o jej zwyczajach. Dookoła pałacu znajduje się piękny ogród, w którym był czas na sesję zdjęciową.

Drugiego dnia program był jeszcze bardziej intensywny. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty
na wzgórzu Kallenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięską walką Polaków po Wiedniem. Wiktorię tę upamiętnia kamień węgielny opatrzony datą  12 września 1683 r. Stąd też można podziwiać niezwykle malowniczy krajobraz całej stolicy Austrii.

Następnie grupa udała się w kierunku Wieży Dunaju. Obiekt ten liczący blisko 300 metrów jest jedną z wielu atrakcji miasta. Stąd również rozpościera się wspaniała panorama miasta. Kolejnym punktem programu było Muzeum Historii Naturalnej. Oprócz bezcennych eksponatów można było zobaczyć piękną architekturę budynku, który został zbudowany już w XIX wieku na życzenie króla Franciszka Józefa I. Zwieńczeniem całego wyjazdu był spacer przez historyczne centrum stolicy, nad którym góruje zabytkowy Kościół św. Szczepana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.