OGÓLNOPOLSKA AKCJA „MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ”

Klasa 7 jako społeczność szkolna podjęła się wyzwania konkursowego, którego celem było zbudowanie świadomości i wypróbowanie zerowastowych działań, które – mamy nadzieję – dla wielu uczniów staną się przyjaznymi dla Ziemi nawykami. Kierowaliśmy się w niezmiennej kolejności pięcioma prostymi zasadami, tzw. 5R:

REZYGNOWANIE Odmawiaj tego, czego nie potrzebujesz

REDUKOWANIE Ograniczaj to, czego potrzebujesz

REUŻYWANIE Ponownie, wielokrotnie używaj to, co już masz lub co już zostało wyprodukowane

RECYKLING Przetwarzanie

REPEROWANIE Naprawiaj

Przez półtora miesiąca zwracaliśmy uwagę na ekologiczne zachowania, codziennie wypełnialiśmy tabelkę, w której notowaliśmy nasze działania np. rezygnacja z plastikowych słomek, plastikowych butelek, używanie prysznica, naprawianie uszkodzonych rzeczy, korzystanie z papieru pochodzącego z recyklingu, recykling śmieci, rezygnacja z jednorazówek itp. Za wykonanie zadań otrzymywaliśmy punkty.

Wspólnie dowiedzieliśmy się, jak podejmować lepsze decyzje, jak wdrożyć nowe ekologiczne nawyki i – co najważniejsze – jak ograniczyć powstawanie niepotrzebnych odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

W I edycji Ogólnopolskiej akcji „Mniej Znaczy Więcej” zajęliśmy III miejsce – 1303 punkty. Otrzymaliśmy nagrody.

– Poleasingowa drukarka laserowa Lexmark MS521 ufundowana przez firmę Precio.pl wraz zapasem ekologicznego papieru z recyklingu do druku i instrukcją: “Zerowaster drukuje z głową”.

– Zestaw książek o tematyce ekologicznej ufundowany przez Wydawnictwo Wilga.

Klasa 7, 1303 punkty. Przedstawicielka klasy: pani Agnieszka Chodzidło.

Każda uczennica i każdy uczeń z wyróżnionych klas otrzymał nagrodę indywidualną – wielorazowy kubek termiczny ufundowany przez Credit Agricole oraz elektroniczny certyfikat.