JASEŁKA 2022

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory, dzień w którym radość wita wszystkich…”

I w tym właśnie dniu obecni i byli uczniowie szkolnej świetlicy chcą zaprosić wszystkich na Jasełka.

Będą to Jasełka szczególne, tak jak szczególny jest obecny rok szkolny, w którym sięgamy do historii. Do historii szkoły, jej tradycji i tego co zawsze w życiu ważne, tego co szkoła przekazywała i nadal przekazuje: serdeczności, wrażliwości,
i tolerancji. Jesteśmy spadkobiercami tej tradycji i dobrze się z niej wywiązujemy. Tworzymy jedną społeczność z ludźmi  innych kultur i tradycji, uczymy się siebie nawzajem, jesteśmy siebie ciekawi.

Podobnie jak Mędrcy ze wschodu wędrujemy i przyjmujemy wędrowców u siebie. Nie jest to tradycja nowa, bo nasz region zawsze potrafił współdziałać z ludźmi z innych kultur i stawać w obronie tych którzy byli w potrzebie.

Obchody 90- lecia szkoły i dzisiejsze przedstawienie mają za zadnie uwrażliwić nas na drugiego człowieka.

Niech w ten dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem i który rok nam składa w darze, który każdy z nas zna od kołyski przeniesie nas do Betlejemskiej Stajenki.